DocRoom

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egészségügyi Kutatási Programja

Integrált program indult a hajléktalan emberek támogatására

Egészségügyi szűrőprogramokkal, digitális egészségügyi megoldásokkal, telemedicina asszisztensek képzésével, kutatásokkal és okoseszközökkel segíti a hajléktalan embereket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat legújabb, közvetlen uniós finanszírozású nemzetközi programja. A SOLACE-CEE projekt több, mint 10 ezer hajléktalan embert segít a következő 3 évben, amelyet az Európai Bizottság az Európai Szociális Alap Plusz programon keresztül támogat.

A SOLACE-CEE projekt innovatív, integrált egészségügyi és szociális ellátást hoz létre, amely reagál a hajléktalanságban szenvedő emberek összetett szükségleteire. A projekt a hajléktalanság holisztikus megközelítését öleli fel, az egészségügyi komponenseket az ellátás folytonosságába foglalva – az utcai tájékoztatástól a lakhatási megoldásokig. Az így létrejövő támogató szolgáltatások integrálni fogják a Housing First megközelítés személyközpontú értékeit. Az átfogó cél egy új innovatív modell megvalósítása a közép-kelet-európai és a balkáni régió öt országában: Szlovákiában, Magyarországon, Bulgáriában, Lengyelországban és Romániában. A részt vevő civil szervezetek (DEDO Alapítvány és a Mindent a családért Alapítvány – Szlovákia, Magyar Máltai Szeretetszolgálat és Városkutatás Kft. – Magyarország, Egészségügyi és Szociális Fejlesztési Alapítvány (HESED) – Bulgária, Housing First Alapítvány – Lengyelország, valamint Casa Ioana – Románia) közös munkája idén októberben indult.

A SOLACE-CEE hazai elemei a DocRoom kutatási program korábbi tevékenységeire épülnek, a Szeretetszolgálat a három éves programidőszak alatt többek között telemedicinális bőrgyógyászati ellátást és szájüregi daganatszűrést, online pszichiátriai és háziorvosi ellátást biztosít a rászorulóknak. Okosórákkal, tabletekkel és okostelefonokkal is támogatják a hatékonyabb ellátást, a megelőzést és a sikeresebb rehabilitációt. A kísérleti programok eredményeit kutatásokkal követik nyomon, hogy a későbbiekben ajánlások megfogalmazásával, a jó gyakorlatok megosztásával támogassák a döntéshozókat és a szociális területen dolgozó szakembereket.

További blogbejegyzések:

Megosztás: